Regał Windowy i magazyn wysokiego składowania

Jeżeli czujesz ciasnotę w swoim zakładzie pracy i brak przestrzeni na wszystkie potrzebne maszyny i magazyn, to regał windowy jest najlepszą formą oszczędnego gospodarowania powierzchnią magazynową. Zamiast zajmować cenną, ciasną powierzchnię,  wykorzystuje niewykorzystaną na wysokość przestrzeń.

Zwarta i wysoka konstrukcja sterowana komputerowo przechowuje dużą ilość detali i szybko dostarcza je pracownikowi. Oszczędza czas operatorów i optymalizuje organizację pracy magazynu. A wszystko to na naprawdę niewielkiej powierzchni.

Zalety magazynowania w automatycznym regale windowym

 • Szybki dostęp do sprzętu, części, dokumentów i towarów
 • Zabezpieczenie przed kradzieżą lub nieuprawnionym dostępem
 • Rejestracja historii wszystkich operacji
 • Rzetelna ewidencja stanów magazynowych
Regał Windowy i magazyn wysokiego składowania
Regał windowy

Zastosowanie regału windowego

Produkt może być używany wszędzie tam, gdzie jest potrzebny szybki dostęp do pojemnego magazynu o ograniczonej powierzchni:

 • Magazyn towarów handlowych
 • Magazyn narzędzi, przyrządów i sprawdzianów
 • Magazyn części zamiennych i materiałów
 • Archiwum dokumentów, akt, projektów
 • Magazyn surowców i wyrobów gotowych

Jak działa regał windowy?

Regał windowy składa się z konstrukcji stalowej wysokości od kilku do kilkunastu metrów. Magazynowane pozycje są przechowywane na specjalnych półkach (narzędzia, sprawdziany, materiały, części zamienne, itp.)

Poruszający się w środku górę i w dół mechanizm windowy, pobiera wskazaną półkę i dowozi do okienka przed pracownikiem. Po potwierdzonego przez operatora wykonania zadania, półka wraca na swoje miejsce.

Ilość, wielkość i udźwig półek jest optymalnie dostosowana do przechowywanego asortymentu. Regały windowe mogą być łączone ze sobą i wspólnie sterowane.

Konfiguracja takich systemów magazynowych wysokiego składowania dobierana jest w zależności od zapotrzebowania i konstrukcji budynku.

Wysokiej jakości regał Weland Compact Lift

Regał Windowy i magazyn wysokiego składowania weland compact lift
Regał windowy Weland Compact Lift

Jak wygląda sterowanie automatycznym regałem windowym?

Skuteczne sterowanie magazynem windowym zapewnia specjalistyczne oprogramowanie PWSK zapewniające szybkie wykonywanie wszystkich poleceń operatora oraz szczegółowo rejestrujące ruchy magazynowe za pomocą kodów kreskowych i znaczników zbliżeniowych RFID.

Dotykowy panel sterujący podłączony jest jako jedno ze stanowisk roboczych systemu do ewidencji majątku – programu EviMaster. Zapewnia to pracę wszystkich stanowisk w sieci, zdalny nadzór nad zaopatrzeniem, stanami magazynowymi i prowadzenie jednej, zbiorczej ewidencji magazynowej całego zakładu.

regał windowy - sterowanie - program EviMaster
Dotykowy ekran sterowania regałem windowym

Funkcje sterujące regałem windowym

 • Kontrola dostępu operatora/pracownika za pomocą karty zbliżeniowej RFID – rejestrowana jest historia operacji  każdego pracownika.
 • Wyszukiwanie potrzebnych przedmiotów za pomocą panelu dotykowego według nazwy, indeksu materiałowego, numeru seryjnego, numeru zlecenia lub przeznaczenia.
 • Potwierdzenie pobrania za pomocą skanera kodów kreskowych lub czytnika RFID.
 • Zwroty do magazynu realizowane są także w oparciu o skanowanie kodów kreskowych lub tagów RFID.   Zeskanowany kod automatycznie przywołuje właściwą półkę.

Zastosowanie zaawansowanej technicznie identyfikacji osób i przedmiotów drastycznie podnosi bezpieczeństwo oraz dokładność obsługi regałów wysokiego składowania w stosunku do innych rozwiązań.

Zintegrowana identyfikacja przemysłowych narzędzi skrawających znacznikami RFID zapewnia szybką i bezbłędną identyfikację pobieranych narzędzi skrawających.

znakowanie narzędzi RFID
Przedmiot (rotujące narzędzie skrawające) oznakowany specjalistycznym tagiem RFID

Unowocześnij zarządzanie majątkiem z Evimaster

Pobierz wersję demo i zobacz sam jak to działa