Przeglądy techniczne, kalibracja i legalizacja przyrządów pomiarowych

Nie przegapisz żadnego terminu!

Oprogramowanie systemu ewidencji majątku pozwala zdefiniować dowolną ilość terminów powiązanych z danym sprzętem, narzędziem, pojazdem lub aparaturą. Alerty o zagrożeniu ich przekroczenia wyświetlane są na ekranie, na wydruku lub automatycznie rozsyłane e-mail osobom odpowiedzialnym.

Blokady ostrzegają lub nawet nie pozwalają wydać specjalistyczne narzędzie lub sprzęt po terminie.

Korzyści programu do przeglądów technicznych  i legalizacji

  • Ogranicza ryzyko pracy sprzętem bez atestów
  • Przedłuża żywotność urządzeń z uwagi na terminowe przeglądy i konserwacje
  • Szybko dostępna baza danych narzędzi i przyrządów pomiarowych
  • Łatwo generuje wszystkie protokoły; przeglądy, legalizacja urządzeń pomiarowych, kalibracja

Protokół przeglądu technicznego

Podczas przeglądu sprzętu technicznego i legalizacji narzędzi pomiarowych generowany jest specjalny Protokół Przeglądu odciążając pracę człowieka. Baza danych wszystkich historycznych przeglądów jest łatwo dostępna i umożliwia późniejszy wgląd i weryfikację.

protokol-przegladu-technicznego

Oznaczenie narzędzi pomiarowych i aparatury

Sumienna legalizacja przyrządów pomiarowych jest łatwiejsza dysponując precyzyjnie oznaczonymi narzędziami i sprzętem. Trwałe i jednoznacznie oznaczenie przyśpieszy pracę i wyeliminuje pomyłki. Kod kreskowy i tag RFID UHF (chip, etykieta, nośnik danych), to dwie najdokładniejsze metody znakowania. Zbliżeniowa technologia RFID zapewnia dużą wytrzymałość oznaczenia i pewność odczytu.

ewidencja przyrządów pomiarowych

Oprogramowanie mobilne zainstalowane na przenośnych kolektorach danych wyposażonych w specjalne czytniki zbliżeniowe odczyta niewidoczny kod przedmiotu i poda jego numer seryjny, pełną nazwę i termin ważności.  Dzięki takim czytnikom staje się możliwe weryfikowanie przydatności narzędzi pracy w terenie lub na terenie zakładu i uniknięcie kosztownych błędów.

Ewidencja przyrządów pomiarowych

Przeglądy techniczne, kalibracja i legalizacja, czyli ewidencja przyrządów pomiarowych, to ważny element zarządzania majątkiem. Specjalistyczne oprogramowanie Evimaster  zrobi to szybko i dokładnie.   Przegapienie choćby jednego newralgicznego terminu w sytuacji zaistnienia wypadku może wiązać się z ogromnymi konsekwencjami.

Unowocześnij zarządzanie majątkiem z Evimaster

Pobierz wersję demo i zobacz sam jak to działa